o mnie

Nie jestem fotografem. Nie lubię tak o sobie mówić, nie lubię jak tak o mnie ludzie mówią. Dlaczego? Ponieważ jest wiele osób o większej wiedzy, umiejętnościach i talencie ode mnie. To są profesjonaliści. To oni są fotografami, fotoreporterami. A ja po prostu lubię robić zdjęcia.

Robienie zdjęć jest moją pasją. Lubię to co widzę utrwalać na zdjęciach. Wiele osób powtarza, że nie lubi robić zdjęć ponieważ wolą o tym gdzie byli, co widzieli, pamiętać. Dla mnie dobre zdjęcie to właśnie takie, które idealnie odwzorowuje to co widzimy lub pamiętamy. A po zobaczeniu takiego zdjęcia mam ochotę powiedzieć „tak właśnie było, tak to widziałem”.

Robieniem zdjęć, a niech będzie, fotografią tak naprawdę zainteresowałem się dopiero w 1999 roku. Niby wcześniej robiłem zdjęcia, w domu była nawet jakaś lustrzanka, ale robienie zdjęć nie wzbudzało we mnie jakiś większych emocji. Wtedy dostałem pierwszy cyfrowy aparat, marki Premier. Jak oglądam zdjęcia wykonane tym sprzętem to od razu nasuwa mi się myśl „robione kartoflem”. Jeśli dobrze pamiętam ten aparat miał matrycę 0,3 Mpix. Potem były kolejne aparaty kompaktowe Canon Ixus, hybryda Minolta Dimage 5Hi, aż w końcu nastała epoka lustrzanek, Canon 350d, 40d, 5D Mark II, 5D markIV i Eos M100. Jak widać zaliczam się do „kanoniarzy” 🙂

Jakie zdjęcia lubię robić?

– sportowe
Zaczęło się od piłki nożnej i nadal jest jej najwięcej na zdjęciach. Ale to nie wszystko, rugby, koszykówka, kolarstwo.

– natura
Uwielbiam zdjęcia o zachodzie słońca. Jak mówi sztampowe hasło, każdy zachód jest inny. Wszelkie widoki, morze, góry, lasy;

– samoloty
Nie należę do żadnej grupy spotterów, ale lubię wybrać się w okolicę Okęcia i uwiecznić jakiś nowy samolot. Ze środków transportów także pociągi czy autobusy znajdą się na moich zdjęciach;

– architektura
Lubię na zdjęciach uwiecznić miasto, uliczkę, budynek, właśnie tak aby po obejrzeniu zdjęcia mógł powiedzieć, właśnie tak widzę to miejsce.

Jakich zdjęć nie lubię robić?

portrety, nie lubię i nie czuję się w tym dobrze. Wszelkie zdjęcia pozowane nie są moją bajką. Ponadto śluby, chrzty. Nie czuję takiej fotografii.

Gdzie można zobaczyć moje zdjęcia?

Po pierwsze na tej stronie. Zamieszczam tutaj zdjęcia, które w jakimś sposób szczególnie mi się podobają lub chciałbym je „pokazać”.

Po drugie, www.legia.net

Po trzecie, www.wieleliter.pl

A po czwarte instagram, facebook i twitter.

Kontakt

e-mail: janior[at]lazienkowska3.pl